Вибір взуття для піших походів та гірських сходжень — надзвичайно відповідальна задача. У цьому випадку ні в якому разі не можна розраховувати на те, що будь-які черевики середньої цінової категорії дадуть можливість вам безпечно подорожувати. Перш, ніж купувати трекінгове взуття, бажано ознайомитися з головними аспектами його вибору.
Як підібрати правильно взуття для трекінгу?
Лише оптимальна пара взуття зможе позбавити від неприємностей з ногами, роблячи складний рельєф більш доступним та зручним для походу. Назвемо 5 характеристик, які неодмінно потрібно враховувати у процесі:
Матеріал верху. Допускається можливість виготовлення черевиків зі шкіри або синтетики. У першому випадку взуття буде більш витривалим, проте воно матиме збільшену вагу і вартуватиме дорожче. Синтетика буде легшою, та зможе частіше пратися.
Наявність мембрани. Взимку таке взуття буде пізніше мокнути, проте довше сохнути. Разом з тим, воно забезпечить вільне дихання шкіри ніг. Влітку бажано вибирати кросівки з легким верхом без мембрани. Але найкращим виходом із ситуації стане наявність двох пар взуття — для сонячної та дощової погоди.
Протектор на підошві. Саме цей елемент відрізняє звичайні кросівки від трекінгових. Базові опції, які забезпечує протектор, полягають в амортизації та захисту від особливостей рельєфу. Технологічні варіанти подібної підошви також забезпечують виведення лишнього бруду та камінців спеціальними каналами протектора.
Шнурівка. У такого взуття вона має бути довшою, ніж зазвичай, та забезпечувати швидке зашнуровування в будь-якому стані. Бажано, щоби кросівки чи черевики мали додаткові кріплення для шнурків, які не допускають розв'язування від навантажень.
Захист. Якісне трекінгове взуття не допускає травмонебезпечних ситуацій. А тому воно повинно мати посилений носок, прогумований контур, посилену п'ятку.
Не менш важливо звертати увагу і на зручність посадки взуття на ногу. Колодка має бути зручною, ніде не здавлювати стопу, та не бути при цьому надто вільною. Також потрібно правильно вибрати свій розмір, враховуючи можливі набряки стопи.
Яким буває трекінгове взуття?
Ще одним обов'язковим акцентом під час вибору кросівок чи черевиків для піших походів є класифікація самого взуття. Виробники на різних олнайн майданчиках взуття типу https://modivo.ua/c/choloviky/sport/sportyvne-vzuttya/vzuttya-trekinhove пропонують користувачам безліч варіантів, кожен з яких підходить під певну сферу застосування. З цієї точки зору можна умовно виділити декілька видів кросівок чи черевиків.
Полегшені виготовляються з неважких матеріалів, найчастіше — із синтетики. Вони необхідні для прогулянок на природі та одноденних походів звичайними стежками. Найчастіше використовуються як змінне взуття на привалі.
Універсальні моделі відносяться до середнього рівня з точки зору ваги і жорсткості. Такі вироби чудово підходять для походів вихідного дня або нескладного трекінгу. Також їх цілком можна носити і по місту.
Ще один варіант — скелеві кросівки. Вони мають спеціально розроблену підошву, яка забезпечує міцне утримання на скельному рельєфі. Передня частина підошви такого взуття має особливий гладкий сегмент, який дозволяє вставляти ногу в невеличкі виступи в камінні. Шнурівка в таких виробах найчастіше буває по всій довжині для кращої фіксації на нозі.
Захищені кросівки зазвичай виконуються із шкіри, нубука, замші. Вони мають гумовий рант та жорстку колодку. Такі вироби чудово підходять для складного рельєфу, кам'янистих доріг, захищаючи ногу від ударів.
Комментарии