Чи є різниця між професійними і непрофесійними цимбалами?

  • Публикации
  • Чи є різниця між професійними і непрофесійними цимбалами?

Дуже популярний в країнах Східної та Південної Європи музичний інструмент цимбали https://muzline.ua/uk/tsymbaly/ має вишуканий, трохи містичний звук, який здатен прикрасити своїми фарбами мікс будь-якого ансамблю. І тим не менш, найбільшу популярність цей інструмент має серед виконавців фолкової та авангардної музики. Саме вони найчастіше стикаються з проблемою придбання хорошого варіанта для занять і роботи. Наш матеріал створений у співпраці з фахівцями інтернет-магазину Muzline, які нижче розкажуть, чи є різниця між професійними та напів професійними цимбалами і що саме треба враховувати при покупці. 

cimbaly

Домовимося про терміни

Перш за все, варто зазначити, що цимбали, або дульцимер, це не настільки популярний музичний інструмент, щоб з'явилася повноцінна комерційна лінійка непрофесійних моделей. В даному випадку правильніше було б говорити про учнівські та концертні інструменти, а й ті, і ті є цілком професійними, тільки служать різним цілям і мають конкретні відмінності. 

Головним чином вони стосуються:

  • розміру корпуса;
  • кількості струн;
  • динамічних можливостей;
  • особливості конструкції;
  • типу і якості матеріалів. 

Так, одночасно існують настільні, переносні та стаціонарні цимбали, які відрізняються розмірами корпусу та наявністю або відсутністю ніжок, на яких він стоїть. Учнівські цимбали зазвичай менші за розміром, а концертні та сценічні більші, та мають інтегровані дерев'яні ноги. 

Те саме стосується і струн - різні моделі мають різну кількість струн і як результат, різний тональний діапазон. 

Прихований потенціал 

cybmaly kupiti

Для професійних концертних, і для учнівських цимбалів, характерна одна дуже важлива властивість - оскільки це не механічний інструмент, то з часом його акустичні і динамічні властивості мають тенденцію покращуватися, як це відбувається, наприклад, зі скрипками або гітарами. Бережливе ставлення і своєчасний догляд за інструментом не просто подовжать час його існування і функціонування, а й прямо вплинуть на якість звуку у майбутньому. Для зберігання і концертних, і учнівських інструментів, існують спеціальні чохли або кофри, які захищають інструмент від впливу оточуючого середовища під час зберігання або транспортування. Для догляду і обслуговування інструмента фахівці інтернет-магазину Музлайн рекомендують використовувати звичайну м'яку флісову тканину, лимонне масло, традиційний очищувач для струн та поліролі для корпусу.

Понравилась публикация?
Поделитесь ссылкой с друзьями!

Комментарии

Комментарии пользователей о статье «Чи є різниця між професійними і непрофесійними цимбалами?»
Отправить
Подписывайтесь на нас