Для чого використовують сонячні панелі

Економія доцільна всюди. Кожен намагається зменшити рахунки та при цьому забезпечити себе світлом, коли виникає аварія або перебої в електропостачанні. Пристрої для перетворення сонячної енергії у 220 В, що живлять звичайні розетки, називаються фотоелектричними батареями. Вони бувають різних конструкцій і розмірів, тому розповсюджені як у промисловості, так і побуті. Image

Типи сонячних панелей

Принцип роботи пристрою ґрунтується на здатності матеріалів генерувати електроенергію при впливі на них світла. Тому, купуючи девайс, важливо розуміти, чи є можливість отримувати достатню кількість сонця. Отже, враховуйте кліматичні умови, щоб правильно підібрати відповідну модель. Залежно від цього, ви можете купити сонячну панель декількох різновидів:

  1. монокристалічну;
  2. полікристалічну;
  3. гібридну
  4. тонкоплівкову.


Основні матеріали, що використовуються для виготовлення батарей: кремній (a-Si), кальцієва мідь індій селенід (CIS), кадмій телурид (CdTe) та інші. При цьому можна вибрати форму приладу та його вольтаж, який варіюється між 18 та 1500 В. Це дає змогу знайти компактну версію для заряджання телефону або плеєра. Енергія, зібрана сонячними панелями, також витрачається для бездротового живлення пристроїв за допомогою спеціальних технологій.

Сфера застосування сонячних панелей

Зручність і практичність девайсів безперечна. Придбавши прилад один раз, вам більше не доведеться турбуватися про витрати. Фотоелектричні панелі мають широкий спектр використання в багатьох сферах життєдіяльності.

  1. Обслуговування будинків. Встановлюються на даху, даючи змогу сім'ям знизити залежність від мережі та заощадити на рахунках або взагалі забезпечити самодостатність.
  2. Для побутових цілей. Мобільні сонячні прилади компактні та зручні для зарядки смартфонів, ноутбуків і планшетів, якщо немає доступу до електричної мережі.
  3. Комерційні та промислові об'єкти. Власне виробництво енергії, необхідної для виконання робочих завдань.
  4. Сільське господарство та ферми. Помпи для зрошення і системи напування худоби теж забезпечуються великими панелями.
  5. Транспорт. Дедалі більше людей та підприємств переходять на електричні автомобілі та автобуси, у станціях для їх зарядки можна встановлювати фотоелектричні пластини.
  6. Енергопостачання у віддалених районах, де взагалі немає доступу до мережі.
  7. Ліхтарі. Інтегрування батарей до систем вуличного освітлення.
  8. Теплові та очисні агрегати. Активне застосування пристроїв для нагріву приміщень та обробки води.


Це лише кілька прикладів сфер і структур, в яких сонячні панелі замінюють класичне постачання електрики. Гнучкість та екологічна складова зробили їх популярним рішенням для використання відновлюваної енергії в різних областях. Вони надають стійке та чисте джерело живлення, тому їх застосування продовжує розширюватися, приводячи до зниження викидів парникових газів.

Понравилась публикация?
Поделитесь ссылкой с друзьями!

Комментарии

Комментарии пользователей о статье «Для чого використовують сонячні панелі»
Отправить
Подписывайтесь на нас