Вагітність і післяпологовий період, хоч і є фізіологічним і прекрасним, можуть завдати жінці чимало проблем і дискомфорту. Зміни в організмі жінки, які відбуваються під час вагітності та післяпологового періоду, зачіпають усі системи, але сьогодні ми розглянемо саме травну систему - фактично, її завершення [1]. Які причини та симптоми геморою? Чи з'являються вони тільки після природних пологів? Як швидко вилікувати післяпологовий геморой?
Свічки від геморою і тріщин від Реліф - це перевірені часом препарати для позбавлення болісних симптомів при різних варіантах перебігу геморою.
Лікарський засіб представлений такими препаратами:
- Реліф Адванс свічки;
- Реліф Ультра свічки;
- Реліф Про.
За допомогою цих засобів досягається максимальна ефективність медикаментозного лікування і забезпечується індивідуальний підхід до лікування.
Які причини геморою?
У фаховій літературі виділяють три теорії, які пояснюють механізм розвитку гемороїдальних вузлів. Перша з них говорить про поступове розхитування так званого зв'язкового апарату, який покликаний запобігати випадінню вузлів. Друга теорія називає причиною порушення відтоку крові від гемороїдальних вузлів. Третя припускає, що причиною неприємного дискомфорту може бути інфекція та запалення [2].
Всі три причини можуть сприяти збільшенню кровоточивих шишок, появі болю або дискомфорту і, зрештою, їхньому випадінню за межі ануса. Відомо, що фактори, які підвищують ризик розвитку захворювання, такі;
- хронічні запори,
- підвищений тиск у черевній порожнині, що спричиняє набряк кровоносних судин
- надто сильні потуги при відходженні твердих випорожнень,
- вагітність та пологи [3].
Саме так! На жаль, саме вагітність є найпоширенішою причиною виникнення геморою у жінок. Згідно з дослідженнями, варикозне розширення вен заднього проходу вражає від 25% до 35% жінок у першому та другому триместрі, а в третьому триместрі ця цифра зростає приблизно до 85%. Вони також можуть з'явитися тільки після вагітності, в пуерперіоді, коли гормональний фон перебуває в процесі стабілізації, а процедури травлення ще порушені [1].
Лікування
Використання мазей, свічок або кремів значно полегшує неприємні симптоми. Ці засоби часто мають рослинний склад або містять антибіотики.
У разі постійних симптомів геморою та запущеної стадії хвороби лікар може порекомендувати спеціалізовані методи лікування, такі як склеротерапія (міні-ін'єкції), фотокоагуляція (пучок інфрачервоного випромінювання), кріотерапія (заморожування гіпертрофованої тканини) [2].
На початку лікування також варто зробити ставку на домашні засоби від післяпологового геморою. До таких безпечних методів належать:
- трав'яні ванночки, наприклад, з ромашкою або корою дуба;
- лікування холодом, тобто прикладання пакетів з льодом до області навколо ануса;
- використання вологих серветок замість традиційного туалетного паперу;
- підмивання анальної ділянки теплою водою після кожного випорожнення;
- дбати про інтимну гігієну;
- дотримуватися дієти, багатої на клітковину, яка підтримує роботу кишківника [3].
При дуже інтенсивних симптомах лікар може запропонувати хірургічне лікування.Прогноз після операції з видалення геморою в більшості випадків дуже сприятливий.
Література
1. Chand M., Nash G.F., Dabbas N. The management of haemorrhoids. Br J Hosp Med 2008; 69 (1): 35-40.
2. Abramowitz L., Batallan A. Epidemiology of anal lesions (fissure and thrombosed external hemorroid) during pregnancy and postpartum. Gynec Obstet Fertil 2003; 31 (6): 546-549.
3. Davydova, Y. V., Ogorodnyk, A. O., & Lymanska, A. I. (2020). Поліпшення якості життя жінок під час вагітності і в післяпологовому періоді: зменшення частоти проявів геморою та його ускладнень. Ukrainian Journal of Perinatology and Pediatrics, (3 (83)), 22-25.
Комментарии