Порівняно з традиційними, роботи-пилососи – відносно нові прилади на ринку. Тому дехто з покупців вважає цю техніку занадто складною та вірить в те, що вона недостатньо очищає поверхні і не для всіх осель підходить.
Пропонуємо розібратись, на що здатні роботи-пилососи і які головні критерії їх вибору.
Навіщо вдома робот-прибиральник
Засіб для прибирання буде не зайвим у кожному домі. Виробники подбали про те, щоб техніка очищувала не тільки гладеньку підлогу, а й килимові покриття, заїжджала під меблі, об’їжджала перепони та не падала зі сходів. Тому якщо ви не маєте достатньо часу, щоб самостійно прибирати в оселі, брудну роботу можна довірити маленькому помічнику.
З роботом-пилососом підлога в домі завжди буде чистою. Особливо це важливо для людей, що страждають на алергію та мають домашніх тварин. Родинам з маленькими дітьми також варто купити робот-пилосос. Вільний час жінка може витратити на ігри, прогулянки з дитиною або відпочинок.
Види прибирання
Більшість моделей здатні виконувати тільки сухе прибирання. Завдяки щіткам, що обертаються, вони змітають з підлоги сміття, пил, після чого бруд надходить в знімний контейнер. У компактних приладів його об’єм становить 0,2–0,25 л, у більш габаритних — 0,5 л. Якщо приміщення надто забруднене, такого розміру може бути недостатньо. В такому разі пристрій зупинить роботу, вимагаючи очистки контейнера.
Прилади, придатні до вологого прибирання, комплектуються ємністю для води. Вони здатні підвищити загальний рівень чистоти в квартирі. Але така функція не замінює повноцінне миття підлоги.
Габарити і форма
Ефективність круглих і квадратних пристроїв на відкритому просторі однакова. Але пил в кутах краще збирають останні моделі.
Важливими параметрами є діаметр круглого приладу і довжина грані квадратного. Чим компактніший апарат, тим легше йому дістатись кутів. На відміну від габаритного, він не застрягне під диваном або шафою на ніжках. А от у великий корпус поміститься об’ємніший контейнер та потужніший двигун.
Ємність акумулятора
Показник впливає на те, скільки часу робот-пилосос працюватиме без підзарядки. Термін роботи залежить від моделі, особливостей підлогового покриття та перешкод на шляху. В цілому час варіюється від 30 хвилин до двох годин.
Найзручнішою на сьогодні є техніка, оснащена Li-ion аккумуляторами. Розряджений пилосос сигналізує про необхідність підзарядки та автоматично повертається на базу.
Потужність
Пристрою потужністю близько 20 Вт достатньо для видалення пилу з гладких рівних поверхонь. Якщо на підлозі знаходяться килимові покриття, в приміщенні мешкають домашні улюбленці, перевагу краще віддати виробам з показниками 30–35 Вт.
Управління
Робот-пилосос можна включати кнопкою на корпусі, пультом дистанційного керування або через встановлений у смартфоні додаток, якщо він підтримує таку опцію.
Комментарии