Вивчення англійської мови — це тривалий процес, і зробити мову на 100% досконалою за рік точно неможливо. Однак, варто постійно підвищувати свій рівень, працюючи над граматикою, лексикою та говорінням різними способами. Зокрема, займатись вивченням іноземної можна і самостійно влітку.
Як закріплювати знання навіть не встаючи з дивану? Перший Кембриджський центр зібрав 5 простих, але дієвих порад, які допоможуть тримати вашу англійську в тонусі.
Спробуйте вчитися в дорозі, на відпочинку, у ліжку чи стоячи в черзі — тобто, через смартфон, який завжди з вами. Тому порада №1: наповніть свої соцмережі іноземною мовою.
Засвоєння нової лексики відбувається не лише через підручники, а й тоді, коли ви читаєте англомовний допис у Twitter чи коментарі у Facebook. Знайдіть цікавих вам блогерів, підпишіться на знаменитостей чи політиків, які пишуть англійською. Це можуть бути як офіційні сторінки українських міністерств, так і просто групи на тему спорту, кулінарії, музики, історії або бізнесу.
Якщо ж англомовні тексти у дописах не до кінця зрозумілі, соцмережі пропонують кнопку автоматичного перекладу. Так можна легко вивчити певні слова в контексті. Крім того, коментуйте та робіть дописи іноземною самостійно.
Порада №2: шукайте інформацію в інтернеті англійською. Якщо формувати запити в пошуковики й намагатися зрозуміти відповіді на свої питання, словниковий запас однозначно розшириться. Також ви відкриєте для себе більше контекстів чи згадаєте давно забуті фрази. На додаток, матеріалів з певних питань англійською в інтернеті значно більше, ніж українською.
Це стосується, наприклад, і пошуку відео в YouTube, де можна ще й потренувати сприйняття мови на слух.
Власне порада №3 стосується фільмів та подкастів. Англійську варто вивчати й так: на стрімінгових платформах на кшталт Netflix чи HBO, можна вмикати кіно англійською без субтитрів або з ними. Все залежить від вашого бажання та винахідливості!
Якщо без субтитрів слухати англомовні подкасти складно, то увімкнути їх можна на YouTube. Якщо там подкаст не публікується, спробуйте відшукати сайт цього проєкту, адже часто автори випускають текстові варіанти кожного епізоду.
Врешті, аби ще більше оточити себе мовою, намагайтеся перекладати кожне слово у своїх улюблених піснях англійською. Інколи слухачі не задумуються про текст чи не до кінця розуміють певні фрази. Ви ж перекладіть усі невідомі слова, і тоді вони точно запамʼятаються, а пісня стане зрозумілішою.
Наступний спосіб підтримувати свою іноземну вимагає трохи більше зусиль. Отже, порада №4 — ходіть улітку на speaking clubs.
Розмовні клуби англійської сьогодні проводять і онлайн, і офлайн. Можна знаходити собі групи співрозмовників з таким же рівнем володіння мови, як у вас, спілкуватися з носіями та використовувати усі знання, які ви здобули раніше.
З одного боку, це не звичайні уроки англійської, де є правила і домашні завдання, але водночас можна ефективно підтримувати свій рівень англійської, обмінюватись досвідом і знаннями.
Порада №5: можливо, після невеликого перепочинку, все ж варто записатися на літні курси англійської, наприклад у Першому Кембриджському центрі, адже так усі попередні поради будуть ще більш ефективними.
Також, це можуть бути невеликі курси на платформах для самоосвіти. Таким чином легко займатися у зручному темпі та підбирати найкращий час для навчання, часто не залежачи від дедлайнів.
Крім того, можна самостійно знайти зошити з вправами на читання, граматикою, а також використання лексики чи онлайн-тестів на спеціалізованих сайтах.
Отже, якщо зʼєднати всі описані способи вивчення іноземної мови, то за літо ваш рівень помітно зросте. Адже це постійний процес, який можна удосконалити, заповнивши свій простір англомовним контентом.
Комментарии